Jdi na obsah Jdi na menu
 


Játra a detoxikace

JÁTRA A DETOXIKACE

29995734_616693318693633_104504972_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

(Otázky a odpovědi - vybráno z časopisu BIOREVUE - časopis MUDr. Jonáše o zdravém životním stylu - říjen 2017)

Proč jsou játra tak důležité?

Játra hrají důležitou roli u většiny metabolických procesů. Kromě toho ukládají pro organismus důležité vitamíny a železo. V případě zhoršení funkcí jater se tyto látky stanou pro organismus nedostupnými. Z toho důvodu se pak buňky nedostanou k dostatečnému množství vitamínů potřebné kvality, čímž se oslabuje činnost imunitního systému. Detoxikace jater je základem rehabilitace imunitního systému. Toxické účinky přitom mají chemikálie, léky, těžké kovy, odumřelé buňky i různé mikroorganismy.

Můžeme přetíženým játrům nějak pomoci?

Přetíženým játrům lze ulehčit dvěma způsoby. Jednou z metod je prevence - když vědomě dáváme pozor na to, co konzumujeme. Nekonzumujeme potraviny, které obsahují přídatné látky, dávejme pozor na to, abychom pili kvalitní vodu. Pronikání toxinů přes kůži můžeme částečně zabránit tak, že budeme používat kosmetické výrobky organického původu. Dalším způsobem je detoxikace, kterou musíme vykonávat pravidelně, aby se zabránilo oslabení organismu. Pokud bereme v úvahu už samotný obsah toxinů ve vdechovaném vzduchu, je jasné, že detoxikace jater je nezbytná, bez ní není naděje na zachování zdraví.

Jaké emoce se vážou k játrům?

Každý z pěti orgánů pentagramu má svoji emocionální charakteristiku, přináší specifickou emocionální informaci. U jater jde o agresi. Toto slovo je zavádějící, protože souvisí se vztekem, s počínáním, které je namířeno proti jinému, eventuálně při autoagresi proti sobě samému. Když ale opustíme toto tradované slovo a všímáme si lidí s jaterní symptomatologií, vidíme, že jsou to lidé, kteří trpí obavami, strachy, nervozitou, že mají trvalé obavy o svou existenci, ať už ve zdravotním, finančním či vztahovém slova smyslu. Tyto obavy jsou pro ně dominantní.

Jak poznáme, že naše játra nejsou v pořádku?

Mezi první a nejčastější příznaky patří únava a malátnost. Tu člověk pociťuje navzdory dostatku spánku a odpočinku, přepadat ho může už velmi brzy po probuzení. Naopak se často vyskytuje noční nespavost. Potíže s játry se také mohou projevovat střídajícími se pocity horka a chladu. Únava a návaly zimy a tepla ale nejsou specifickými příznaky, mohou být důsledkem i celé řady jiných obtíží. Jaterní poruchy se dále mohou projevovat bolestí břicha, zadržováním vody, nadýmáním, tmavou močí a světlou stolicí, později vypadáváním tělesného ochlupení a zažloutnutím očního bělma.

Jak probíhá detoxikace jater?

Na počátku si budeme vždy všímat toxické zátěže. Přístroj Salvia nás upozorní na změny v jejich elektromagnetickém poli a my se můžeme soustředit na vyhledání toxinů. Vždy to budou ložiska a mohou to být i další toxiny. Nejtěžším a nejzávažnějším detoxikačním problémem je ale zbavit játra nánosu emocí nasbíraných za celý život, ba dokonce i za život našich předků. Tato emoce totiž zadržuje toxiny. Pokud se nám je nedaří odstranit, nedaří se nám ani zlikvidovat toxiny z celého okruhu jater.

rjoalis-144napis.jpg

 

 

 

 

 

Na co je dobrý LIVERDREN?

Přípravek Joalis LiverDren je koncipován tak, aby obsahoval emoci typickou pro játra a umožňoval tak nejen detoxikaci jater, ale i detoxikaci tkání, které s játry souvisejí. Bez ovlivňování zdroje této patologické energie nemůžeme uzdravit ani vazivový, ani nervový systém. Proto na začátku každé detoxikační kúry musíme zjistit, zda mají játra homogenní nebo narušené elektromagnetické pole. Na LiverDren pak vážeme další přípravky týkající se různých periferních orgánů, očí, kůže, žaludku, střev, anebo i orgánů mateřských, jako jsou plíce nebo ledviny.

Jaké tkáně ovlivňují játra?

Játra ovlivňují dvě tkáně, které pak ve svém důsledku vytvářejí obrovské množství nemocí. Naprosto dominantně ovlivňují pojivové tkáně. K nim patří vazivo, chrupavka a kost. Nejrozšířenější je vazivo, játra tedy hrají zásadní roli v určování jeho kvality. Kdybychom šli do velkých podrobností, často bychom si všimli, že pod vlivem emocí rodičů se dá nalézt porucha vaziva u dětí. Rychlost zhoršování kvality vaziva hraje zásadní roli v tom, čemu říkáme stárnutí organismu. Játra ale ovládají i nervový systém, ovšem ne tak dominantně jako vazivo. O tento vliv se dělí se slezinou. Nervový systém určuje velmi mnoho věcí, například jaká bude naše imunita, jak se budeme chovat, co budeme prožívat i jaké pohybové možnosti máme.

Odpovídal: MUDr. Josef Jonáš

*****************************************************************************************