Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak chutná štěstí - Josef Jonáš a Jiří Kuchař

Tak chutná štěstí

Josef Jonáš a Jiří Kuchař

p7140270.jpg   snídaně, přesnídávky, 

   předkrmy, polévky, hlavní jídla,

   saláty, moučníky, cukroví, dezerty,

   zmrzliny, sorbety

 

   bez použití rafinovaného cukru

 

 

     Cena 210,- Kč

Pokud máte rádi sladké, změní tato kniha váš život. Místo rafinovaného cukru v ní najdete sladidla, s nimiž zažijete, jak opravdu chutná štěstí. Vyhnete se totiž neblahým důsledkům konzumace "bílého jedu" a zbavíte se závislosti na něm. Díky tomu, že rafinovaný cukr přestane vaše tělo okrádat o vitaminy, důležité minerály a stopové prvky, významně upevníte své ohrožené zdraví.

V knize Tak chutná štěstí objevíte více než 200 receptů, ve kterých hrají hlavní roli nejen populární  stévie, ale především přírodní třtinový cukr typu demerara či raw sugar, opomíjená, a přitom velmi cenná melasa, český med nebo sušené ovoce.

Budete nadšeni rozmanitostí jídel, jimiž můžete začít den, zpestřit si svačinu, uvařit chutný a zdravý oběd nebo večeři, anebo se osvěžit některým z mnoha pozoruhodných nápojů. Pro hosty můžete připravit také vynikající domácí bábovku, na kterou nepoužijete ani gram bílého cukru. Bohatost receptu vám zároveň poslouží jako nesmírně cenná a netušená životní inspirace.

Přidávám recept z knihy, který jsem vyzkoušela:

Tvarohové placičky "Tvaroháčky" - výborné!!!!

p7140264.jpg

   

 

 

 

 

 

 

 

 

250 g tvarohu, 1 vejce, 1 polévková lžíce zakysané smetany, 1 polévková lžíce rumu, 4 polévkové lžíce polohrubé mouky, olej na smažení, vlašské ořechy, mletá skořice

Tvaroh, vejce, smetanu a mouku zpracujeme v těsto, které před dokončením ovoníme rumem. Rukama (to mi nešlo) nebo pomocí dvou polévkových lžic vytvoříme placičky, které po obou stranách opékáme v malém množství rozpáleného oleje. Hotové "tvaroháčky"  posypeme směsí z vlašských ořechů a mleté skořice.

p7140269.jpg